1,005,639 Unikalnych wizyt
Nawigacja
Strona Główna
Karty historii
Artykuły
Download
Linki
Filmy, zdjęcia
Kategorie Newsów
Galeria
Szukaj
Foto Bachorze
Ostatnie artykuły
ABC krótkofalowca
Bachorze 2017
Walne zebranie spraw...
Przemiennik słupski ...
Radiowcy Nad Jeziorem
Ostatnio na forum
Najnowsze tematy
Złom elektroniczny
Warikap BB104G
Witam...
SIeć EMCOM w ot22 - ...
W3DZZ
Najciekawsze tematy
DIGI u Was ? [5]
Odnowiony przemie... [3]
Warikap BB104G [2]
Pomocy z antęną n... [2]
APRS bez radia [2]
Zobacz temat
 Drukuj temat
DIGI u Was ?
SP1WSW
#1 Drukuj posta
Dodany dnia 15-04-2010 11:47
Użytkownik

Data rejestracji: 10.02.10

Przy okazji naszego ostatniego spotkania z Kolegą SP1RKB (jesień 2009) rozmawialiśmy o sytuacji APRS u Was, wspominał że ma powstać DIGI, który będzie zainstalowany w jakimś zakonie czy innym budynku kościelnym. Czy uda Wam się to odpalić przed tegorocznym spotkaniem sympatyków tego sytemu ?

73 de Tomek

SP1RKB
#2 Drukuj posta
Dodany dnia 25-04-2010 13:34
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 10.06.08

Największy problem w uruchomieniu tego typu instalacji stanowi lokalizacja. Pomysł uruchomienia DIGI APRS w Koszalinie (bo o nim tutaj mowa) został poruszony przeze mnie po raz pierwszy już dwa lata temu. Na zaproponowaną przez mnie lokalizację w miejscu funkcjonującego przemiennika fonicznego w Koszalinie istnieją stosowne zgody zarządcy terenu. W tym samym miejscu mógłby powstać DIGI APRS, swoim zasięgiem obejmujący dużą część terenu wokół Koszalina.
Zarząd OT22 jest ZA uruchomieniem tego typu urządzeń i wstępnie deklaruje pomoc finansową, bez której ciężko realizować tego typu przedsięwzięcia. Są również deklaracje Kolegów - mieszkańców Koszalina, którzy wyrazili chęć zajęcia się tą sprawą i doprowadzeniem przedsięwzięcia do końca.
Ten stan rzeczy trwa już prawie dwa lata...
Można długo pisać na ten temat, ale samo pisanie nic nie zmieni i nie doprowadzi do samoinstalacji i samouruchomienia się urządzeń. Dopóki lokalnie w Koszalinie nie znajdzie się ktoś, kto zadeklaruje chęć zajęcia się tym tematem i doprowadzeniem tej sprawy do końca, to o uruchominiu DIGI w Koszalinie można zapomnieć.
Tak więc można przypuszczać, że do terminu tegorocznej "TAMY 2010" nic się nie zmieni pod tym wzgledem i ta "biała plama " na mapie urządzeń systemu APRS na długo pozostanie nie zapełniona.
Edytowane przez SP1RKB dnia 25-04-2010 13:40

SP1RKB
#3 Drukuj posta
Dodany dnia 10-06-2010 16:49
Awatar

Użytkownik

A jednak nie miałem racji i pora uderzyć się w pierś, za brak wiary w Kolegów, dzięki którym uruchomiono DIGI APRS w Koszalinie, jeszcze przed tegoroczną TAM?.
Nie mam informacji na temat tego, jakie grono Kolegów przyczyniło się do uruchomienia SR1NDH. Myślę, że strona oddziałowa jest doskonałym miejscem na to, aby przedstawić szerszemu gronu zagadnienia dotyczące uruchomienia DIGI. Widać nie ma potrzeby, aby strona "żyła" sprawami mającymi miejsce na ternie działania OT22. Wielka szkoda bo ciągle brakuje współpracowników do jej redagowania.
Kolegom zaangażowanym w uruchomieniu SR1NDH gratuluję dobrej roboty, a użytkownikom APRS życzę zadowolenia z jego funkcjonowania.
Edytowane przez SP1RKB dnia 10-06-2010 16:57

sq2mmm
#4 Drukuj posta
Dodany dnia 16-06-2010 18:00
Awatar

Użytkownik

Data rejestracji: 27.05.08

Rajmund, zgadzam się z Tobą. Niech ktoś wkońcu napisze troche więcej na temat nowego DIGI w Koszalinie. Podejrzewam, że Marek wie coś w temacie. Koszalin - dajcie znać - bardzo mało jest Was na tym forum, czekamy na komentarz.

ot22.qrz.pl
SP1RKB
#5 Drukuj posta
Dodany dnia 17-06-2010 11:20
Awatar

Użytkownik

Nie jestem przekonany, czy DIGI pracuje już w docelowym miejscu, ponieważ jego zasięg nie jest imponujący. Póki co brak informacji dotyczących jego lokalizacji. Czekamy dalej na jakieś info.

SP1WSW
#6 Drukuj posta
Dodany dnia 24-06-2011 21:21
Użytkownik

Data rejestracji: 10.02.10

A tak sie zapytam z ciekawosci...
Co sie stało z koszalinskim DIGI ?

Przeskocz do forum:
Logowanie
Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?